Stalo se na burze?

30.04.2002 | , Cyrrus
INVESTICE


Dnešní obchodování na BCPP bylo velmi volatilní. Obchodování bylo ovlivněno zveřejňováním hospodářských výsledků (podle mezinárodních účetních standardů IAS) za 1.Q 2002 jednotlivých společností.

Dnešní obchodování na BCPP bylo velmi volatilní. Obchodování bylo ovlivněno zveřejňováním hospodářských výsledků (podle mezinárodních účetních standardů IAS) za 1.Q 2002 jednotlivých společností. Výsledky společnosti ČEZ předčily očekávání. Čistý zisk narostl na hodnotu 5,17 mld. Investoři tuto zprávu přijaly s povděkem, což se odrazilo také v kurzu akcií. Celkově tak akcie posílily o 1,11% na hodnotu 82,1 Kč/ks. Již několikátý den však drží tyto akcie silný prodejní příkaz ze zahraničí. Určitou nejasností zůstávají přetrvávající drobné problémy při spuštění prvního bloku JETE. Akcie Komerční banky reagovaly poklesem na zveřejnění HV. Investoři se zřejmě zalekly slabšího provozního zisku, který skončil daleko za očekáváním. Akcie tak zakončily obchodní den s dvouprocentním propadem na hodnotě 1760 Kč/ks. Hospodářské výsledky Českého telecomu byly v rámci očekávání. Cena tohoto titulu se tak obchodovala v průběhu seance na hodnotě kolem cca 330 Kč/ks. Největším zklamáním pro akcionáře bylo zveřejnění hosp. výsledků holdingu Unipetrol (podle českých účetních standardů CAS). Překvapením byly výsledky Chemopetrolu, druhé nejvýznamnější firmy holdingu, který ohlásil ztrátu 158 mil.Kč. Akcie Uipetrolu tak oslabily o necelých pět procent. Pro další obchodní dny budeme opět nejvíce sledovat vývoj na zahraničních trzích.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.