Zlé zprávy o exportu pšenice

03.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Kurz pšenice se včera vzdal téměř všech zisků nabytých během předchozích dvou seancí. Obchodníci se totiž dozvěděli pesimistickou zprávu o tom, že americká pšenice byla ve veřejné soutěži vyhlášené Egyptem neúspěšná.

Kurz pšenice se včera vzdal téměř všech zisků nabytých během předchozích dvou seancí. Obchodníci se totiž dozvěděli pesimistickou zprávu o tom, že americká pšenice byla ve veřejné soutěži vyhlášené Egyptem neúspěšná. Tato zpráva se tak stala ve čtvrtek velkým fundamentálním důvodem pro cenový pád. Červencový futures kontrakt na Chicago Board of Trade poklesl o 7 1/4 centů a uzavřel na 266 1/2 centů za bušl. Egyptská společnost Holding Company for Food Industries (HCFI) nakoupila ve veřejné soutěži z různých zemí alespoň 110 000 tun pšenice a dále až 125 000 tun francouzské soft pšenice. Dodávky se uskuteční v měsících červnu a červenci a kupní cena se pohybovala okolo 119 dolarů za tunu. Ministerstvo zemědělství Spojených států také včera vydalo zprávu o výši týdenních prodejů zrnin. Zveřejněné údaje pro pšenici se pohybovaly na spodní úrovni očekávání trhu.

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.