Zájem o pšenici je minimální

07.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Američtí farmáři se pokoušejí, ve snaze vytvořit si ve skladech místo pro novou úrodu, přesvědčit kupce k nákupům pšenice.

Američtí farmáři se pokoušejí, ve snaze vytvořit si ve skladech místo pro novou úrodu, přesvědčit kupce k nákupům pšenice. Ta leží ve skladech již od minulého roku. A kupci o ní nemají zájem. Většina pšenice z loňské letní úrody skladovaná v Kansasu nebo Oklahomě je totiž shnilá či poškozená hmyzem a pro výrobce mouky nemá prakticky žádnou hodnotu. Čtyři roky nízkých cen přinutily farmáře a provozovatele skladů zrnin ke snížení výdajů na pesticidy a další prostředky používané k ochraně úrody skladované přes zimu případně ještě déle. Většina amerických mlýnů má v tuto chvíli dostatečně vysoké zásoby pšenice na to, aby přečkali nějakých šest týdnů, které je dělí od přísunu nové úrody. A jelikož tak čekají na čerstvé a kvalitní nové dodávky, staré úrody pšenice se dá zbavit pouze exportem. A objem vývozu také není nijak povzbuzující. Američtí exportéři dosud v marketingovém roce, jenž končí 31. května, prodali podle ministerstva zemědělství 24 milionů tun pšenice. To je o 7,9 procent méně než v předchozím obdob.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.