Limitní růst cen živého skotu

07.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Červnový a srpnový futures kontrakty na živý skot obchodované na Chicago Mercantile Exchange včera zaznamenaly limitní cenový růst o 1,5 centů.

Červnový a srpnový futures kontrakty na živý skot obchodované na Chicago Mercantile Exchange včera zaznamenaly limitní cenový růst o 1,5 centů. Oba tak shodně posílily o 2,4 procenta. Červnový futures uzavřel na 63,625 centech za libru, zatímco srpnový kontraktní měsíc díky svému růstu zakončil obchodování na 64,35 centech za libru. Na konci obchodního dne zůstalo na parketu na 200 neuskutečněných nákupních objednávek u červnového měsíce a asi 30 u srpnového. Futures ceny rostly díky podpoře získané z promptního trhu. Na něm bylo v pátek obchodování velice aktivní a probíhalo za cenu 65 dolarů za metrák. Trh také věří v růst cen na promptním trhu v tomto týdnu na 66 dolarů za metrák. Diskont futures cen vůči současným promptním cenám tak ponechává prostor k posilování termínových kontraktů. Obchodníci také s očekáváním hledí vpřed na příští zprávu ministerstva zemědělství Spojených států o množství chovaného dobytka. Ta by měla podle odhadů ukázat, že v dubnu bylo do chovu uvedeno oproti předchozímu měsíci menší počet kusů.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.