Zpráva API ukázala pád zásob ropy

08.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Futures ceny na ropu a ropné produkty během úterní denní seance viditelně posilovaly. Obchodníci totiž očekávali, že večerní zpráva amerického ropného institutu (API) ukáže, že v minulém týdnu došlo k poklesu amerických zásob ropy.

Futures ceny na ropu a ropné produkty během úterní denní seance viditelně posilovaly. Obchodníci totiž očekávali, že večerní zpráva amerického ropného institutu (API) ukáže, že v minulém týdnu došlo k poklesu amerických zásob ropy. Také se ovšem objevily zprávy o tom, že dvě rafinérie na Středozápadě mají blíže nespecifikované výrobní problémy. Večer po uzavření obchodování na parketu na New York Mercantile Exchange API oznámilo, že zásoby ropy ve Spojených státech v minulém týdnu oslabily o 4,5 milionů barelů. Trh přitom očekával snížení maximálně ve výši 2,75 milionů. Pokles způsobil, že současná výše amerických zásob ropy je pouze o 0,2 procenta vyšší než v minulém roce. Meziroční rozdíl se tak významně snížil a již v příštím týdnu by mohla výše zásob klesnout pod úroveň předchozího roku. Denní dovoz ropy do Spojených států pak v minulém týdnu oslabil o 686 tisíc barelů na 9,3 milionů. Toto se ovšem očekávalo, jelikož hodnoty z předcházejících období byly neudržitelně vysoké. 

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.