Silný růst cen kukuřice

08.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Futures ceny na kukuřici na Chicago Board of Trade v úterý významně posilovaly a dokázaly uzavřít denní seanci nejvýše za téměř tři týdny.

Futures ceny na kukuřici na Chicago Board of Trade v úterý významně posilovaly a dokázaly uzavřít denní seanci nejvýše za téměř tři týdny. Růst byl způsoben rozsáhlým uzavíráním krátkých pozic fondů. Jak poznamenal jeden obchodník přímo z parketu, kdyby nebyl kurz podpořen nákupy fondů, došlo by k růstu o jeden, maximálně dva centy. Během seance však ceny posílily až o šest centů za bušl, což je opravdu výrazný pohyb vezmeme li v úvahu nedávný vývoj. Silná vlna nákupů vyšla z oprávněných obav ze zdržení setby letošní úrody. V pondělí ministerstvo zemědělství Spojených států ve své zprávě uvedlo, že do neděle bylo oseto 42 procent předpokládané úrody na rok 2002 - 03. Krok setby tak zaostává vůči předchozímu roku, kdy bylo v tomto období oseto již 54 procent polí. Pětiletý průměr pak činí 51 procent. Předpověď však slibuje další deště především v oblasti Středozápadu, a ty brání farmářům v pokračování v jejich práci. Pěstitelé sice ještě stále mají na setbu čas, co však zmůžou, pokud jim špatné počasí nedovolí vstoupit na pole.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.