Měď posílila druhý den v řadě

09.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Ceny futures kontraktů na měď ve středu posilovaly druhý den v řadě. Měď byla podpořena růstem na akciovém trhu, úvahami o zlepšení poptávky z Číny a také mírným poklesem zásob ve skladech monitorovaných burzou v Londýně.

Ceny futures kontraktů na měď ve středu posilovaly druhý den v řadě. Měď byla podpořena růstem na akciovém trhu, úvahami o zlepšení poptávky z Číny a také mírným poklesem zásob ve skladech monitorovaných burzou v Londýně. Červencový kontraktní měsíc na COMEX posílil o 70 bodů a uzavřel na 73,30 centech za libru. Na London Metal Exchange (LME) se cena mědi s dodáním za tři měsíce zvýšila o 20 dolarů a uzavřela obchodování na 1 603 dolarech za tunu. Růst akciového trhu bezpochyby mědi pomáhá. Díky silnějším akciím se totiž zlepšuje sentiment na trhu a rostou naděje v brzké posílení ekonomiky, jež s sebou přinese vyšší poptávku po průmyslových kovech. Poslední data poskytnuté burzou LME také ukázala, že došlo k poklesu zásob mědi o 6 375 tun. Zásoby tak nyní dosahují výše 971 650 tun.

Články ze sekce: INVESTICE



Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.