USDA report podpořil ceny bavlny

13.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Futures kontrakty na bavlnu v pátek významně posilovaly, když podporu získaly z měsíční zprávy ministerstva zemědělství Spojených států (USDA) o odhadech nabídky a poptávky.

Futures kontrakty na bavlnu v pátek významně posilovaly, když podporu získaly z měsíční zprávy ministerstva zemědělství Spojených států (USDA) o odhadech nabídky a poptávky. Z jakéhokoliv pohledu byl report ministerstva pro bavlnu příznivý. Povzbudivé byly údaje jak z domácí, tak i světové scény, týkající se staré či nové úrody. Pro sezónu 2001 - 02 ministerstvo ponechalo odhad produkce v nezměněné výši 20,3 milionů žoků, zvýšilo však export o půl milionů žoků na 11 milionů a navýšilo také odhad domácí spotřeby. Díky těmto změnám by mělo dojít ke snížení konečných zásob na konci marketingového roku o 600 000 žoků na 7,7 milionů. Projekce úrody na rok 2002 - 03, která je postavena na statistice a historických průměrech jako např. trend výnosu, vyzněla také pozitivně. Na základě očekávaných osázených ploch ve výši 14,77 milionů akrů a průměrného výnosu byla americká produkce vyprojektována na 17,8 milionů žoků. Domácí spotřeba by se pak měla zvýšit o 2,6 procent a dosáhnout 7,8 milionů žoků. Výše exportu byla vyprojektována na 11 milionů žoků a konečné zásoby by měly poklesnout o jeden milion žoků na 6,7 milionů.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.