Americké trhy se připravují na mírně negativní otevření

16.05.2002 | , Fio banka
INVESTICE


Akciové trhy ještě nedlouho před ohlášením makroekonomických zpráv naznačovaly pozitivní otevření. Ve 14:30 však přišlo mírné zchlazení, když dodatečné žádosti o pracovní podpory v minulém týdnu opět vzrostly, když počet nových žadatelů dosáhl 418tis., očekávaná hodnota byla 405tis.

Dnes byl také oznámen počet nově zahájených staveb, který poklesl o dalších 5% na 1,55mil. (v ročním vyjádření). Přitom o měsíc dříve to bylo 1,64 mil. Vydaná povolení ale zůstala na nezměněné úrovni 1,63mil. Tyto data poukazují na zpomalující vývoj ve výstavbě po příznivém zimním období, ekonomové očekávali hodnotu 1,64mil. Futures se dnes obchodují na S&P 500 za 1,5b. nad fair value a na Nasdaq 100 za 3. pod fair value, když tendence byla značně růstová (+11b. na Nasdaq 100) před ohlášením makrozpráv. Společnost Pfizer (PFE) oslabuje zhruba o 2%, když je vyšetřována její oceňování léku Lipitor v letech 1998-2001. Lucent Technologies (LU) je zase společností, která čelí vyšetřování svých praktik při vykazování zisků. Biotechnologická společnost ImClone Systems (IMCL) dnes ohlásila výsledky, dle kterých dosáhla vyšší než očekávané ztráty, díky výrazným marketingovým nákladům za lék Erbitux.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.