Cukr je téměř na šesti centech

17.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Futures kontrakty na světový surový cukr ve čtvrtek na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange uzavřely na nejvyšších úrovních za téměř čtyři měsíce.

Futures kontrakty na světový surový cukr ve čtvrtek na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange uzavřely na nejvyšších úrovních za téměř čtyři měsíce. Aktivní červencový kontraktní měsíc sice otevřel níže oproti zavírací ceně předchozího dne, ihned však získal podporu díky nákupním příkazům fondů. Fondy se staly během seance stabilními kupujícími. Uzavírali své krátké pozice a některé otevíraly nové. Červencový futures tak nakonec posílil o 13 bodů a nadosah se přiblížil šesticentové hranici, když uzavřel na 5,98 centech za libru. Brazilští vývozci pokračují v přístavech Paranagua a Santos s nakládkou cukru směřujícího do Ruska. Musí jej do Černého moře dopravit před prvním červencem, kdy končí ruská povolení. Výše brazilského vývozu za měsíc duben byla zrevidována z dříve oznámených 246 tisíc tun na 303,9 tisíc tun, téměř o 8 procent nad úrovní z minulého roku. Většina tohoto exportu probíhala přes přístavy na severovýchodě země, kde je sklizeň letošní úrody ukončena.

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.