Kurz koncentrátu již týden roste

17.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Kurz aktivního červencového futures kontraktu na mražený pomerančový koncentrát se včera dostal na šestitýdenní maximum.

Kurz aktivního červencového futures kontraktu na mražený pomerančový koncentrát se včera dostal na šestitýdenní maximum. Trend se otočil a ceny již od pátku minulého týdne, kdy ministerstvo zemědělství Spojených států vydalo svou měsíční zprávu o odhadech nabídky a poptávky, rostou. V tomto reportu snížilo ministerstvo odhad floridské úrody pomerančů na sezónu 2001 - 02 o 2 miliony beden na 226 milionů. Upravena byla hodnota pro odrůdu Valencia, jejíž sklizeň by měla být dokončena nejpozději v období pozdního června. Červencový kontraktní měsíc na mražený koncentrát včera posílil o 1,35 centů a uzavřel na 91,20 centech za libru. Objem obchodů se odhaduje na 4 345 lotů, v opčním ringu pak proběhlo 232 obchodů s opcemi call a 73 s opcemi put. Výroba pomerančového koncentrátu probíhá na Floridě v dobrém tempu, s blížícím se koncem sezóny pak již brzy několik zpracovatelských závodů uzavře své provozy.

Štítky:

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.