Pšenice pokračovala v pádu

20.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Futures kontrakty na pšenici pokračovaly v pátek v pádu. Aktivní červencový kontraktní měsíc oslabil o 2 3/4 centů a uzavřel na 273 1/4 centů za libru.

Futures kontrakty na pšenici pokračovaly v pátek v pádu. Aktivní červencový kontraktní měsíc oslabil o 2 3/4 centů a uzavřel na 273 1/4 centů za libru. I přes silný pokles v posledních dvou obchodních dnech červencový futures zakončil týden dvoucentovým růstem. Obchodníci připomínají, že v tomto období kvetení hrozí úrodě pšenice zvýšené riziko poškození. Možná škoda se navíc neprojeví ihned, avšak až po určité době. Ministerstvo zemědělství Spojených států ve svém pátečním prohlášení uvedlo, že daruje organizaci Partners for Development (PFD) 30 000 tun pšenice pro užití v Bosně a Hercegovině. PFD, soukromá dobrovolná organizace, darovanou pšenici v Bosně a Hercegovině prodá a získané příjmy použije na financování místního karanténního programu. Mimo tohoto daru však zůstává export americké pšenice velice klidný. Další nepříznivá zpráva pro americký vývoz přišla ve čtvrtek, kdy došlo ke zveřejnění zprávy o tom, že Evropská unie se chystá stát mnohem agresivnějším vývozcem pšenice, především pak v sezóně 2002 - 03, kdy se má export meziročně zvýšit o 14 procent.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.