Vedlejší úroda kakaa vchází na trh

22.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Kurzy futures kontraktů na kakao na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange v úterý posilovaly. Díky spekulativním nákupům se cena zářijového kontraktu dostala na nové maximum, když v průběhu seance vystoupala až na 1578 dolarů za tunu.

Kurzy futures kontraktů na kakao na Coffee, Sugar & Cocoa Exchange v úterý posilovaly. Díky spekulativním nákupům se cena zářijového kontraktu dostala na nové maximum, když v průběhu seance vystoupala až na 1578 dolarů za tunu. Nakonec pak zářijový futures uzavřel na 1569 dolarech za tunu, nárůstem o 21 dolarů. Aktivní červencový kontraktní měsíc posílil o 17 dolarů na konečných 1591 dolarů za tunu. Již na konci minulého týdne zvýšila společnost Cargill svou cenu, za kterou je připravena nakoupit kakaové boby první jakosti v přístavech v Pobřeží slonoviny. Cena byla upravena z 800 na 835 středoafrických franků. Místní obchodníci však vidí tuto cenu jako nejvyšší možnou, kterou mohou obdržet za svou produkci pocházející z vedlejší úrody. Kakaové boby z vedlejší úrody jsou totiž všeobecně velikostně menší než ty pocházející ze sklizně hlavní. Celková produkce vedlejší úrody, jejíž část již dorazila do přístavů, pak dosahuje jen asi jedné desetiny úrody hlavní.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.