Stalo se na burze?

22.05.2002 | , Cyrrus
INVESTICE


Klesající zahraniční burzy  a špatné výsledky Deutsche Telekomu přispěly k negativní náladě na BCPP v první polovině obchodního dne.  Hned při otevření byla znát prodejní nálada investorů.

Klesající zahraniční burzy  a špatné výsledky Deutsche Telekomu přispěly k negativní náladě na BCPP v první polovině obchodního dne.  Hned při otevření byla znát prodejní nálada investorů. Ta se však postupně měnila a postarala se o zvrat v  nastoleném trendu. Po předchozím propadu si polepšily akcie Čezu, které posílily v průběhu dne nad hranici 90 Kč/ks. Investoři se tak postupně otřepali z výsledků MVH a spoléhají na úspěšné odzkoušení provozu JETE. Proti trendu evropských trhů se i tentokrát vydaly akcie Unipetrolu. Stále silná poptávka se postarala o dvouprocentní nárůst k ceně 38 Kč/ks. Akcie Komerční banky připomínaly jízdu na horské dráze. Po ranní realizaci zisků, kdy se obchodovalo za 1830 Kč/ks, se akcie vrátily na otvírací kurz. Komerční banka tak zůstala na hodnotě cca 1870 Kč/ks. Nedařilo se telekomunikačním titulům. Za malého objemu obchodů oslabily akcie Českého Telecomu a Českých radiokomunikací o 2,8% respektive o 0,9 %. Další vývoj na našem trhu bude i nadále ovlivňován směrem na zahraničních trzích. 

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.