Vietnam vyveze méně kávy

28.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Vietnamský vývoz kávy klesne v tomto roce o 24 % v důsledku rušení plantáží a nižšímu výnosu. Vietnam by měl vyvézt 670 tisíc tun v produkčním roce končícím v září.

Vietnamský vývoz kávy klesne v tomto roce o 24 % v důsledku rušení plantáží a nižšímu výnosu. Vietnam by měl vyvézt 670 tisíc tun v produkčním roce končícím v září. V období od loňského října do letošního dubna bylo exportováno 467 495 tun, což je o 18 % méně ve srovnáním se stejným obdobím uplynulého roku. Celková produkce v pěstitelském roce 2001/02 by měla dosáhnout 735 tisíc tun, tedy o 20 % méně, než v uplynulé sezóně. Vietnam se přitom stal díky vysoké loňské sklizni druhým největším producentem kávy na světě. Káva robusta na přelomu ledna a února zformovala dno na 400 dolarech za tunu v případě zářijového měsíce dodání a nyní se obchoduje v pásmu 500 - 550 dolarů za tunu. Dalšímu vzestupu ceny v tuto chvíli brání jen očekávání vysoké úrody arabiky v Brazílii.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.