Kovy na LME ztrácí dech

28.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Index šesti základních kovů LMEX obchodovaných na London Metal Exchange ztrácí dech. Zatímco od listopadu do března si připsal 165 bodů, za poslední dva měsíce o 45 bodů klesl, a to na 1 085.

Index šesti základních kovů LMEX obchodovaných na London Metal Exchange ztrácí dech. Zatímco od listopadu do března si připsal 165 bodů, za poslední dva měsíce o 45 bodů klesl, a to na 1 085. Série pesimistických zpráv ze strany velkých těžebních společností a "medvědí" prohlášení Alana Greenspana, guvernéra americké centrální banky Federal Reserve vedly analytiky k přehodnocení optimistických výhledů pro tento sektor trhu. Vývoj cen neželezných kovů je přitom považován za barometr světové ekonomiky. Hlavní nadnárodní těžařské koncerny, jako například Codelco, BHP Billiton, Rio Tinto a Phelps Dodge mají stále dostatek nevyužitých těžebních kapacit. O tom svědčí i poslední vývoj zásob. Dodavatelé bez problémů pokrývají stávající poptávku. Zásoby kovů s postupujícím oživení a vzestupem poptávky neklesají a u některých kovů dokonce dále rostou.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.