Neutěšený stav na amerických burzách

30.05.2002 | , Fio banka
INVESTICE


Další eskalace napětí mezi Indií a Pakistánem dnes přispěla k negativnímu otevření amerických trhů.  Když se dnes začalo obchodovat s akciemi, málo investorů se hnalo do většího obchodování.

Nicméně strmý návrat k nulovým hodnotám indexů byl zapříčiněn ukončením pochybností okolo účetnictví společnosti Microsoft ze strany americké SEC. Analytici společnosti CSFB dnes snížily odhad předpokládaných zisků na akcii u leteckých společností na období 2002-2003, z důvodu přetrvávajícího poklesu tržeb. Nepříliš signifikantní pokles nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti jen zdůrazňuje současnou situaci v americkém podnikatelském prostředí, kde zaměstnavatelé nezvyšují počet svých zaměstnanců dostatečným tempem a spíše se chrání před přeplněním svých stavů.  Tento trend jasně poukazuje na fakt, že výhled amerických společností je spíše negativní.  Neutěšený stav na amerických burzách tedy přetrvává.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.