Růst zásob benzínu srazil cenu

31.05.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


V noci ze středy na čtvrtek našeho času vydal Americký ropný institut (API) svou pravidelnou zprávu o stavu ropných zásob ve Spojených státech.

V noci ze středy na čtvrtek našeho času vydal Americký ropný institut (API) svou pravidelnou zprávu o stavu ropných zásob ve Spojených státech. Report ukázal, že v minulém týdnu došlo k výraznému zvýšení v zásobách benzínu. Stalo se tak právě na začátku letní řidičské sezóny. Zásoby benzínu posílily o 1,4 procenta a dosáhly 218 milionů barelů. Dosahují tak o šest procent vyšší hladiny než ve stejném období před rokem, tento meziroční přebytek se zvýšil z 5,3 procent v předchozím týdnu. Nejvyšších hodnot pak dosahuje na východním pobřeží, včetně New Yorského přístavu, kde je benzínu o 15 procent více než před rokem. Osm analytiků dotazovaných společností Bloomberg před vydáním reportu API se rozcházelo v předpovědích, zda zásoby benzínu porostou či klesnou. Ani jeden z nich však neodhadoval tak silný, 2,99 milionů barelů velký, růst. Poptávka po benzínu ze strany distributorů pak podle API oslabila o 6,8 procent na 8,88 milionů barelů denně. Výše poptávky je téměř totožná s údaji z loňského roku. Aktivní červencový futures kontrakt na benzín na zprávu reagoval již v nočním elektronickém obchodování. Denní seanci na burze NYMEX pak včera otevřel gapem dolů a po celou dobu parketového obchodování dále oslaboval. Uzavřel na 73,85 centech za galon, poklesem o 3,82 centů.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.