Akcionáři ČTel budou projednávat výplatu dividend

03.06.2002 | , Atlantik FT
INVESTICE


Řádná valná hromada Českého Telecomu se uskuteční 14. června, rozhodný denpro účast je 12. června. Program jednání zahrnuje diskusi o nastavení budoucí dividendové politiky, ale i rozhodnutí o rozdělení zisku nejen z loňského roku, ale  i z předcházejících let.

V loňském roce dosáhl Český Telecom podle mezinárodních standardů zisku ve výši 18.85 Kč na akcii. Nicméně pro rozhodnutí o dividendách za rok 2001 jsou rozhodující nekonsolidované výsledky podle českých standardů. Podle těch dosáhl ČTel v loňském roce před zdaněním zisk 5.6 Kč na akcii. Předpokládáme, že zahrnutí bodu o rozdělení zisku z předchozích let odráží záměry státu a TelSource vyplatit dividendy, které by byly v souladu s konsolidovanými výsledky. Odhadujeme, že rozhodující akcionáři budou navrhovat dividendu v rozmezí 10-15 Kč na akcii. Zároveň předpokládáme, že (podobně jako v loňském roce) bude rozhodné datum pro výplatu dividendy stanoveno na pozdější období, proto by akciové trhy neměly být ve dnech kolem data rozhodného pro účast na VH vystaveny nejistotě.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.