Miliarda korun uložena

06.06.2002 | , Finance.cz
INVESTICE


Celkový objem   úspor, které byly v ČR vloženy  do fondů  Skupiny ČSOB dosáhl v  květnu sumy 1,2 miliardy Kč (pro srovnání: v dubnu 0,9 miliardy Kč).

"Čisté prodeje" (tedy rozdíl mezi  penězi do fondů vloženými a z fondů vybranými - formou zpětného odkupu ) také přesáhly hranici jedné miliardy a dosáhly na sumu 1,08 mld. Kč. O další 2,4 miliardy Kč se navýšil majetek ve fondech ČSOB výnosový fond a ČSOB institucionální EUR peněžní trh, tj. ve fondech určených institucionálním investorům.

V těchto číslech  není započítán vývoj v dnes již otevřených takzvaných "kuponových (privatizačních) fondech". Ty na trhu zaznamenávají obecně  odliv peněz a zkreslují tak do značné míry statistiky pohyby  vkladů umístěných v českých fondech.
Také v květnu byly u individuálních investorů nejoblíbenější zahraniční fondy KBC, zejména fondy peněžního trhu: Nejoblíbenějšími mezi klienty byly fondy peněžního trhu, hlavně KBC Multi Cash CSOB CZK (svojí velikostí překonal hranici dvou miliard Kč).Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.