Poptávka po benzínu dál poroste

07.06.2002 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Data o výši amerických zásob ropy a ropných produktů v týdnu končícím 24. května ukázala, že poptávka po benzínu v daném týdnu před americkým svátkem Memorial Day byla nižší než 8,7 milionů barelů denně.

Data o výši amerických zásob ropy a ropných produktů v týdnu končícím 24. května ukázala, že poptávka po benzínu v daném týdnu před americkým svátkem Memorial Day byla nižší než 8,7 milionů barelů denně. Mnoho analytiků bylo tehdy překvapeno, jak nízký tento údaj je. Poslední statistika o zásobách vztahující se k týdnu, jenž skončil 31. května, pak odhalila, že poptávka po benzínu dosáhla pouze  8,8 milionů barelů denně, mírně pod údajem za stejný týden z předchozích dvou let. Dalo by se tak usuzovat, že zájem o benzín na začátku motoristické sezóny pokulhává. Ovšem týdenní ukazatele o růstu či poklesu poptávky případně zásob mohou někdy klamat. Pro lepší obrázek je proto lepší použít průměr dat za několik týdnů. Americká poptávka po benzínu dosáhla v průměrů za poslední tří týdny 8,9 milionů barelů denně, což je rekordně nejvyšší hodnota pro toto období roku. V sedmi z posledních deseti let pak poptávka po benzínu utvořila vrchol buď v červnu, červenci nebo srpnu. Pro letošní léto by pak měla americká poptávka růst nad 9 milionů barelů denně. 

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.