Technologie výrazně negativně ovlivňují DAX

19.06.2002 | , Fio banka
INVESTICE


Technologické tituly dnes výrazně oslabují po otevření trhů v SRN. Hlavní příčinou je množství negativních úprav výhledů pro probíhající čtvrtletí od AMD, Cieny a Apple Computers, které převážily nad pozitivním ohlášení výsledků softwarového Oraclu.

Infineon ztrácí více jak 5%, Siemens zhruba 4%, Epcos ztrácí zrhruba 5,5 a SAP prozatím 2,2%. Lufthansa AG, dnes bude oznamovat svůj první výhled pro probíhající rok na schůzi akcionářů, kdy sice během 1Q bylo zaznamenáno výrazné posílení, avšak v současnosti oživení sektoru spíše stagnuje. Infineon Tech. Vyměnil výkonného ředitele v USA, zároveň se očekává negativní vliv včerejšího sníženého výhledu od AMD, které se odvolává na stále slabý trh s osobními počítači. DaimlerChrysler oznámil, že v americké divizi plánuje úsporu 23-25% ve vývoji. MobilCom, dnes pravděpodobně dojde k oznámení řešení strategického vstupu France Telecom, který má výrazně pomoct financovat aktivity mobilního operátora. DAX 30 4333,30 -100,55 (-2,27%) Nemax 50 648,34 -28,14 (-4,16%).

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.