Silná koruna působí firmám problémy

22.08.2002 | , Finance.cz
INVESTICE


O tom, jaký vliv na ekonomiku má silná koruna bylo napsáno mnoho analýz a článků. Vliv na hospodaření jednotlivých podniků je nesporný. Kurz od nového roku až do začátku prázdnin posílil o více než desítku procent.....

Silná koruna se přímo dotýká i čtenářů a uživatelů serveru www.finance.cz. Poslední anketní otázka sekce Kapitálový trh byla :"Způsobuje vaší firmě silná koruna problémy?" Rozložení odpovědí je vidět na následujícm grafu:


Ano, silná koruna působí problémy
Ne, málo exportujeme, kurz nás nezajímá
Ne, včas jsme se zajistili (Futures, ... )

Téměř sedmdesáti procent čtenářů se silná koruna dotýká přímo a působí jim problémy. Pouhých 14% podniků využilo možnosti zajištění se proti sílící koruně a pro 18% z vás je problematika silné koruny nezajímavá. Výsledky jsou jednoznačné: Koruna je faktor, který hospodaření jednotlivců i podniků ovlivňuje velmi výrazně.

Další anketu můžete najít na stránkách kapitalovytrh.finance.cz a nezapomeňte, že máte možnost vyhrát tričko!Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.