Ropa
Nejaktivnější říjnový kontrakt americké lehké ropy zakončil minulý týden na hodnotě 72,74 amerických dolarů za barel, o 1,15 dolaru níže v porovnání se závěrem předchozího týdne. Mezitýdenní pokles přitom mohl být výraznější, když ve čtvrtek se cena dostala na úroveň 69,83 dolarů za barel, nejníže od 19. srpna. Za tímto poklesem stála nejistota ohledně vývoje na akciových trzích a také nárůst komerčních zásob ropy v USA o 128 tisíc barelů, přičemž se očekával pokles o 1,15 mil. barelů. V závěru týdne ale ropa posilovala a vrátila se na úroveň 70 dolarů za barel. Důležitou roli sehrál o údaj o vývoji spotřebitelské důvěry ve Státech, který dopadl lépe, než se očekávalo.
Drahé kovy
Na třítýdenní maxima se vyšplhala na newyorském COMEXu cena zlata v reakci na zvyšující se fyzickou poptávku ze strany investorů. Vzhůru mířila také cena stříbra. Prosincový kontrakt zlata uzavíral v pátek na 958,80 amerických dolarech za trojskou unci. Ve stejný den se dostala až na 964,60 dolarů, nejvýše od 7. srpna. V porovnání se začátkem roku je cena vyšší o 8,4 procenta. Stříbro si jen během páteční seance polepšilo o 56,4 centů (4 %) na 14,815 dolarů za unci, jednalo se o nejvýznamnější jednodenní nárůst od 4. května, za celý týden pak cena vzrostla o 4,3 procenta. Jen od začátku roku již stříbro posílilo o 31 procent.
Cukr
Cukr je nadále v býčím trendu a vytváří nová mnohaletá maxima. Za růstem stojí očekávání silné poptávky z Indie, což by ještě více prohloubilo globální deficit. Ve stávající sezóně se má do Indie dovézt okolo 4 miliónů váhových tun a na příští sezónu zní predikce na 6 miliónů tun. Kontrakt cukru s termínem dodání v říjnu se v závěru týdne obchodoval za 23,52 centů za libru, jen v pátek došlo k růstu o 4,6 procenta. Za celý týden došlo k nárůstu o 7,7 procenta, od začátku roku se pak cena téměř zdvojnásobila. Cena se tak pohybuje na osmadvacetiletých maximech.