Systém >skupinového nákupu< není legislativně ošetřen

11.10.2002 | , Finance.cz
INVESTICE


Stále častěji se setkáváme s nabídkami firem k tzv. "skupinovému nákupu". Také jeden náš čtenář se při investičním rozhodování setkal s podobnou nabídkou....

Na našem serveru ale máte možnost využít mnoha služeb. Jednou z nich je i bezplatné poradenství. Spolupracujeme totiž s renomovanými odborníky z mnoha oblastí. V této oblasti investování Vám radí poradci z partnerské firmy Böhm & Partner.

Dotaz našeho čtenáře:

"Velmi rád bych se dozvěděl, co si myslí nezávislí profesionálové o systému tzv. skupinového nákupu (nemovitosti, auta atd.). Při prvním setkání s lidmi, kteří tento systém doporučují, se zdá vše velmi výhodné a skvělé. Je to však bez rizika a existuje nějaké porovnání s klasickými cestami (leasing, hypotéka apod.)."

A co si o skupinovém nákupu myslí odborník:

"Tento způsob je využíván v zahraničí (např. v Irsku), kde se užívá v tzv. investičních klubech, kdy skupina lidí soustředí určitý objem prostředků a ten po dohodě mezi sebou zainvestuje např do nějakého produktu kapitálového trhu. O tom, že by podobný způsob byl i legislativně podchycen u nás nám bohužel není nic známo."

Není dobré riskovat, když podle naší platné legislativy není tato speciální forma nijak upravena. Riziko je veliké.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.