...ale i Slovenska sedm z osmi sledovaných měsíců, uvedl Eurostat. Úřad zpětně revidoval data za listopad o 1,1% nahoru. V meziročním srovnání už ukazatel rostl o 9,5% po poklesu o 0,6% v listopadu a signalizoval oživení sužovaného odvětví.
V roce 2009 ale zaznamenaly průmyslové zakázky eurozóny kvůli celosvětové krizi meziroční propad o 22,6%.
Výsledek je lepší než očekávání. Průměrné odhady v prosinci předpovídaly pokles o 1,0% a meziroční tempo 7,6%. K pozitivnímu výsledku nejvíce přispívaly objednávky výrobních prostředků a zboží. Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a meziproduktů nečekaně klesly. Meziroční ukazatel průmyslových zakázek EMU vystoupil poprvé z poklesu po dlouhém období šestnácti měsíců. S vyloučením těžkých dopravních zařízení nové zakázky eurozóny klesaly o 0,4% a meziročně rostly o 8,1%. Oproti prosinci 2008 už byla většina ukazatelů v kladných hodnotách.



Electra dorazila do Česka a tentokrát to není ta Baťova. Hlavní roli hrají elektromobily
Svatý grál ctitelů supersportů: Lamborghini Miura slaví 60 let
Dobrá zpráva pro důchodce. Od příštího roku mohou jezdit bez papíru
Test Mitsubishi Outlander PHEV 4×4 Intense (2025): Čekání se vyplatilo
Dacia Bigster, o které pořád sní spousta českých zákazníků, se vyrábí. S dieselem stojí zhruba 600 tisíc, ale je tu problém
