Stalo se na burze?

12.12.2002 | , Finance.cz
INVESTICE


Dnešní obchodování bylo téměř pouze o akciích ČEZu. Z počátku se díky negativním zprávám šířícím se po trhu dostal ČEZ pod tlak prodejních příkazů a ustálil se těsně pod 90,-Kč hranicí. Poté již začali kupci postupně získávat odvahu a vytlačili kurz až na závěrečných téměř 92,-Kč.

Dá se říci, že mnozí investoři nedokáží ocenit ten fakt, že ČEZ bude vlastnit v budoucnu "pouze" čtyři distributory. Ještě před nedávnem se uvažovalo o tom, že mu budou přiděleny pouze tři nebo snad žádný. Tato varianta je výhodná pro snad všechny zúčastněné strany. Možná pro některé více, pro některé méně. Avšak již ten fakt, že ČEZ získal některé distributory, by měl být pozitivním hlediskem.

Ostatní tituly byly opět investory opuštěny a oscilovaly okolo včerejších závěrů. Mírný zájem domácích tlačil Český Telecom vzhůru k 275,-Kč a Erste Bank se vyšplhala až k hranici 1.900,-Kč. Zbytek titulů na SPAD je bez objednávek.Pomohl vám tento obsah? Dejte mu hodnocení:

Průměrné hodnocení: 0
Hlasováno: 0 krát

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.