US futures : náznak izolace problémů v Evropě vs. USA

30.11.2010 | , Capital Partners
INVESTICE


Po včerejších stálých problémech s irským záchranným balíkem za 85 mld. EUR se nadále k tomuto opatření připojují obavy z kontaminace...

...fiskálních problémů do dalších zemí Eurozóny. Hodně se hovoří o Portugalsku jako dalším kandidátovi pomoci.
Situace se vůbec nelepší a samozřejmě se to ekonomicky projevuje v nákladech na zajištění dluhů problémových zemí ve formě CDS, které i dnes stoupají u Portugalska, Španělska, Itálie a také už i Belgie. Pokud by ovšem situace dospěla do fáze nutnosti poskytnutí pomoci Španělsku, vyvstává otázka dostatečnosti objemu vytvořeného pro záchranu v této chvíli již jednotné evropské měny.
Jasným projevem tohoto negativního procesu je apreciace USD vůči EUR, když se EUR dostalo již chvíli pod hranici 1,30 vůči dolaru.
Podle dnešního ekonomického kalendáře jsou na programu tyto US makroindikátory: SP/Case Shiller Home Price Index za září, SP/CS 20 City meziměsíčně za září s oček. -0,40%, SP/CS Composite meziročně s oček. +1%, Chicago PMI za listopad s oček. 59,9 bodů, spotřebitelská důvěra za listopad s oček. 53 bodů.

Švýcarský výrobce elektrických zařízení ABB Ltd (ABB) kupuje firmu Baldor Electric za 4,2 mld. USD, včetně dluhu 1,1 mld. USD, transakce činí 41 % prémie z pondělní uzavírací ceny Baldor Electric.


Indická ekonomika rostla za 3.Q. tempem 8,9% oproti stejnému období minulého roku, očekávání bylo po zvýšené revizi nastaveno na 8,75%.


Microsoft (MSFT) díky silné poptávce v průběhu víkendu po Black Friday eviduje již celosvětově celkem více než 2,5 mil. prodaných výrobků Kinect pro Xbox 360 (očekává tak, že jich díky blížícím se vánočním svátkům letos dle očekávání prodá na 5 mil. ks).


Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI obchoduje za 85,59 USD za barel a zlato je na ceně 1374 USD za trojskou unci, na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3033.


Aktuální indikace futures v poslední obchodní den měsíce listopadu t.r. jsou de facto nic neříkající (resp. říkají, že neznají směr) a index DJIA je -4 body, Nasdaq 100 +0,25 bodů a SP 500 +0,40 bodů.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.