US futures : závěr obchodního týdne podle makrodat

23.12.2010 | , Capital Partners
INVESTICE


Pravděpodobně jako při středeční seanci, která skončila mírným růstem hlavních akciových indexů, můžeme očekávat hlavní vliv na...

...trhy právě se segmentu makrodat.
Ta se znovu jeden den před zítřejším volným dnem Christmas Day nashromáždila v solidní úrodě a ekonomický kalendář tedy vykazuje tyto položky:
Objednávky zboží dlouhodobé spotřeby za listopad s oček. -0,5% a bez dopravy +1,8%, osobní příjmy za listopad s oček. +0,2% a osobní výdaje +0,5%, PCE Core meziměsíčně +0,1% a meziročně +0,9%, úvodní požadavky o podporu v nezaměstnanosti s oček. 420 tis. a pokračující požadavky s oček. 4100 tis., spotřebitelský sentiment Un. of Michigan za prosinec (konečný údaj) s oček. 74,5 bodů, prodeje nových domů za listopad s oček. 300 tis. a meziměsíčně oček. +6%. Takže nějaká inspirace se podle výsledných čísel může najít.

Samozřejmě je ovšem nutno konstatovat, že dopad těchto indikátorů je do jisté míry omezený či utlumený z důvodu nízkých objemů a absence rozhodujících zejména institucionálních investorů.


Rovněž tak aktivita přicházející ze segmentu fúzí a akvizicí nebude mít nějaký zásadní dopad.


Motorola (MOT) plánuje rozdělit firmu na 2 části, separace mobilního businessu od jiných součástí, od cca 4.1. 2011 má být Motorola Mobility (MMI) a Motorola Solutions (MSI), Moody´s zařadila rating MOT na možný upgrade, nově vznikající společnost MMI bude zařazena do indexu Standard & Poor´s, vyřazena z indexu bude naopak společnost Meredith (MDP).


Starbucks (SBUX) připravuje plán útlumu 12 leté dohody s Kraft Foods (KFT) o distribuci kávy k datu 29.1.2011, KFT tak ztratí část svých příjmů, jedná se o cca 500 mil. USD ročně v prodejích, SBUX chce prodávat kávu přímo supermarketům, od 1.3. 2011 rozjede nový systém.


Podle US konzultační firmy Booz and Co. se US finanční sektor bude v roce 2011 potýkat s přísnější regulací, vyššími kapitálovými požadavky a intenzivní veřejnou pozorností jak se jim daří ošetřit rizika, banky by se měly konečně dostat z tlaku svých dluhů, celkově je zde příležitost k růstu.


Na komoditních trzích se ropa NYMEX WTI obchoduje za kurs 90,44 USD za barel a zlato je na ceně 1385,30 USD za trojskou unci. Na forexu jsou cross rates EUR/USD na hranici 1,3099.


Aktuální indikace futures se zatím příliš neodlišují od neutrálních pásem, konkrétně DJIA +3 body, Nasdaq 100 -0,50 bodů a SP 500 -0,90 bodů. Jinak si můžeme popřát tak jako na Wall Street „Happy Christmas\".

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.