Navzdory zklamání z výsledků Philipsu trhy zřejmě otevřou výše

24.01.2011 | , Saxo Bank
INVESTICE


Evropské akciové indexy zřejmě otevřou v pondělí výše v očekávání silných čísel německého indexu nákupních manažerů (PMI) a...

...průmyslových objednávek v eurozóně. Dnes ráno zveřejněné hospodářské výsledky společnosti Philips přinesly zklamání, což by mohlo hodnoty při otevření mírně oslabit. Sledujte německý index PMI v 8:30 GMT a nové průmyslové objednávky v eurozóně v 10:00 GMT. Další zaznamenáníhodné události zahrnují hospodářské výsledky společností Halliburton a McDonalds – oboje budou zveřejněny před otevřením amerických trhů.
Po slabém závěru obchodování minulý týden, který lze částečně připisovat zklamání z hospodářských výsledků Goldman Sachs, nás tento týden čeká další kolo výsledků velkých korporací v Evropě i v USA. Dnes ráno však věnujte pozornost německému indexu PMI a novým objednávkám v eurozóně. Index nákupních manažerů v Německu se předpokládá na stejné hodnotě jako minule, tedy 60,9, zatímco u nových průmyslových objednávek v eurozóně se očekává meziroční nárůst z předchozích 14,8 % na 17,4 %. Pokud se nárůst takového rozsahu skutečně realizuje, podpoří to trhy.
Philips dnes ráno zveřejnil hospodářské výsledky, které přinesly zklamání. Výnos na akcii (EPS) dosáhl za celý rok 2010 hodnoty 1,54 EUR namísto očekávaných 1,828 EUR. I tak se ale ve srovnání s výsledkem za předchozí rok, kdy výnos na akcii dosahoval 0,443 EUR, jedná o zlepšení. Také tržby vzrostly, očividně ale ne tak rychle jako výnosy, což ukazuje, že i společnosti Philips se podařilo výrazně posílit marže.
Před otevřením amerického akciového trhu budou zveřejněny ještě hospodářské výsledky společnosti Halliburton. Ty by se podle očekávání měly nést v pozitivním duchu, i když by se, na rozdíl od výsledků společnosti Schlumberger zveřejněných minulý pátek, neměly příliš lišit od čísel vykázaných za 4. čtvrtletí 2009. To ale nemění výhled na příznivější výsledky. Sledujte Acergy, Seadrill a Petrofac. Před otevřením akciových trhů v USA očekáváme také zveřejnění výsledků společnosti McDonalds, u které se očekává mírný nárůst jak u výnosů (EPS 1,155 oproti předchozím 1,092) tak u tržeb (6,195 mld. USD oproti 5,859 mld. USD v předchozím čtvrtletí).

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.