Forexový blog Kena Vekslera: Situaci před zveřejněním údajů o britském HDP a důvěře spotřebitelů v USA halí závoj nejasností

25.01.2011 | , Saxo Bank
INVESTICE


Ken Veksler, Senior Manager, obchodní poradenství, www.saxobank...

...cz
Pohled z hrany útesu zůstává dnes po ránu přinejlepším zastřený, cítím se jakoby zahalen závojem nejasností.
Stále nemám na tento trh jednoznačný názor a můj celkový pohled na věc se za posledních pár dnů příliš nezměnil.
Stále dávám přednost oslabování GBP, ale trpělivě vyčkávám na správnou příležitost, kdy svůj názor vyjádřit. Po EUR je i nadále poptávka a jednotná měna se dnes dopoledne na své cestě k magické hranici 1,3750 pokouší o pokoření domnělé bariéry na úrovni 1,3700. Je zjevné, že před zítřejším zasedáním FOMC nelze očekávat o moc více než mírnou konsolidaci.
Pár AUDUSD vypadá příznivě a obchodníci by se mohli poohlédnout po příležitostech na opčním trhu, např. po 2-3 týdenních put opcích s realizační cenou 0,9800 25% deltou. Pokud by někomu připadaly příliš drahé, má možnost částečně zafinancovat tento obchod protiprodejem pár call opcí s realizační cenou 1,0200.
Dnešní příval dat bude docela mohutný a vzhledem k číslům o britském HDP a spotřebitelské důvěře v USA se dá očekávat, že nás na dnešní cestě čeká pár výmolů.
Takže přátelé, helmy nasadit, zdá se, že leden bude strastiplný….

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.