Makro: RBI podle očekávání zvýšila úrokové sazby

25.01.2011 | , X-Trade Brokers
INVESTICE


Indická centrální banka v úterý podle očekávání zvýšila základní úrokovou sazbu. Stále se jí nedaří dostat inflaci pod kontrolu. V loňském roce...

...zpřísnila měnovou politiku celkem šestkrát. RBI zvýšila s okamžitou platností repo sazbu o 25 bázických bodů na 6,50% a také opačnou repo sazbu o 0,25% na 5,50%. Naposledy prosadila bankovní rada v čele s guvernérem Duvvuri Subbarao zvýšení o čtvrt procentního bodu v listopadu 2010. Povinné rezervy komerčních bank ponechala beze změn na úrovni 6%.

Inflace ale stále setrvává na velmi vysokých úrovních. Meziroční růst velkoobchodních cen v prosinci znovu zrychlil z 7,48% na 8,43% a byl výrazně nad komfortní zónou RBI. Budoucí rizika jsou stále proinflační. Inflace cen potravin setrvává na dvojciferných hodnotách. RBI revidovala projekci indexu velkoobchodních cen pro fiskální rok končící v březnu 2011 nahoru z 5,5% na 7,0%. Čtvrtletní výhled ponechal odhad růstu indické ekonomiky na 8,5%.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.