...království bude pravděpodobně pokračovat podpořené expanzivní měnovou politikou, globální poptávkou a slabým devizovým kurzem britské libry. Brzdou ekonomiky bude slabý růst reálných příjmů a fiskální konsolidace.
Od poslední inflační zprávy BOE drží základní úrokovou sazbu beze změn na 0,50 % i velikost programu odkupu dluhopisů ve výši 200 miliard liber financovaný z devizových rezerv.
Inflace se bude pravděpodobně pohybovat mezi 4% až 5% v blízké budoucnosti, setrvá vysoko nad střednědobým inflačním cílem v průběhu příštího roku a bude částečně odrážet vyšší sazbu DPH. Krátkodobý inflační výhled je výrazně vyšší než v listopadu, zejména v důsledku pokračujícího růstu cen komodit a dovozních cen. Je pravděpodobné, že CPI klesne zpět, jakmile tyto účinky poleví a tlak volných kapacit bude přetrvávat. Načasování a rozsah tohoto poklesu je nejistý. Šance inflace nad nebo pod cílem jsou ve střednědobém horizontu posuzovaná jako víceméně vyrovnaná.
Meziroční růst CPI v lednu zrychlil o 0,3% na 4,0%, uvedl předběžný odhad ONS. Byla to nejvyšší úroveň od listopadu 2008. Spotřebitelské ceny Británie překročily inflační cíl 14 po sobě jsoucích měsíců. Guvernér Mervin King napsal první otevřený dopis ministerstvu financí v letošním roce ve kterém vysvětluje proč se CPI zvýšil do takové míry. Znovu zopakoval, že je řízena dočasnými faktory a je pravděpodobné, že klesne zpět pokud tyto faktory ustoupí.
Objevilo se širší než obvyklé spektrum názorů ohledně růstu ekonomiky ve střednědobém horizontu. BOE nadále projektuje 3,0% hospodářský růst. HDP Británie ve 4Q nečekaně klesl o 0,5% a následoval růst o 0,7% v 3Q. Špatné počasí, kolaps ve stavebnictví a slabé maloobchodní tržby přispěly k nečekané recesi. Jednalo se o první pokles od 3Q 2009.