...růst německé ekonomiky opět zlepšil hodnocení současné situace, na druhé straně smíšené signály o stavu americké ekonomiky, události v Japonsku a slabší výhled v Číně zhoršil ukazatel očekávání.
Klíčový ukazatel důvěry investorů v květnu oslabil o 4,5 na 3,1 bodů poté, co ztratil 6,5 bodu v dubnu, uvedl nejnovější průzkum institutu ZEW. Tato hodnota je výrazně nižší než dlouhodobý průměr 26,5 bodů. Výsledek zklamal očekávání. Většinový konsenzus předpokládal zhoršení na 4,0 body.
V květnovém průzkumu ZEW očekává zlepšení německé ekonomiky 20,1% analytiků a investorů o 3,2% méně než před měsícem, zhoršení 17,0% (+1,3%) a žádnou změnu 62,9% z nich. Ukazatel současné ekonomické situace Německa opět vzrostl o 4,4 na rekordních 91,5 bodů, index současné ekonomické situace eurozóny vyskočil o 8,0 na 13,6 bodů, ale index očekávání eurozóny opět oslabil o 6,1 na 13,6 bodů.



Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
Malý náklaďáček mnoha jmen: Škoda/Aero/Praga (A) 150 byla nedoceněným československým dříčem
Řidička uvízla na železničním přejezdu, rychlík ji minul jen o kousek
Brzdná dráha delší až o deset metrů. Hlavně levné pneumatiky z východní Asie jsou pro řidiče rizikové
Test Renault Symbioz: S novým hybridem jezdí svižně a se spotřebou legendárního té-dé-íčka
