KB dále exceluje

17.09.2003 | , Fio banka
INVESTICE


Středa byla na pražské burze ve znamení pokračujícího růstu. Index PX 50 uzavřel vyšší o 1% na 647,8 bodech. Činily se hlavně bankovní tituly. Komerční banka posilovala v průběhu celého dne až na 2650...

...Kč ( 3,3%). Jaký je recept na růst? Jde o nejoblíbenější titul mezi zahraničními investory, na současných cenách téměř bez účasti krátkodobých investorů, potom stačí nákupní objednávka s příznivým sentimentem v zádech a market makeři se o růst postarají. Předchozí propady korigovala Erste ( 2%) k 2880 Kč. Absence prodejní objednávky a zájem mezi domácími investory znamenal růst pro akcie Unipetrolu k 63 Kč ( 2%). Vybírání zisků naopak pokračovalo na Českých radiokomunikacích (-2,4%). Prodejci byli vidět na Českém Telecomu (-1%). Aktivně se obchodovalo na ČEZu. Ranní euforický růst nad 140 Kč, který následoval po prohlášení představitele E.ON o ochotě účastnit se privatizace majoritního podílu v ČEZu, zbrzdila prodejní objednávka. Postupně se proto kurz vrátil ke 137,50 Kč (-0,2%).

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.