Akciový výhled 15.9.

15.09.2003 | , Fio banka
INVESTICE


Jestliže v pátek se na českém trhu prosazovaly korektivní tendence, které povzbuzovaly horší výsledky Oraclu spolu s makroekonomickými údaji pod očekávanými úrovněmi z US ekonomiky, pak do nového...

...týdne by naopak nejvýznamnější české tituly mohly vstoupit v mírně optimistickém duchu. Dohoda koaličních stran na přijetí rozpočtové reformy s minimálními změnami, může působit jako uklidňující faktor pro zahraniční investory, také páteční podpora na amerických akciových trzích, kdy indexy uzavíraly v pozitivním teritoriu působí příznivě. Vývoj během dne však nemusí být nijak jednoznačný, spíše lze očekávat volatilnější vývoj na jednotlivých titulech (CZK prozatím mírně ztrácí vůči EUR). Akcie KB by se dnes mohly mírně zotavit k úrovni 2,500Kč, kdy při přechodu této hodnoty lze lokálně prodávat. Podobně lze využívat situace i na ostatních titulech (CEZ, Telecom, Unipetrol), kdy při současném sentimentu lze při poklesech otevírat nové pozice a využívat růstových protireakcí.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.