Český výrobní sektor v září dále propadl, index nákupních manažerů nejslabší od května

01.10.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Podmínky v českém zpracovatelském sektoru se v září nadále zhoršovaly. Index nákupních manažerů ve výrobě, sestavovaný společností...

...Markit pro HSBC, nejen že zůstal pod neutrální hranicí 50 bodů, a to již šestý měsíc v řadě, ale dále klesl ze srpnové hodnoty 48,7 bodu na 48 bodů. To je nejhorší výsledek od letošního května. Analytici v průzkumu agentury Reuters přitom očekávali jen nepatrný pokles na 48,6 bodu. Pokles českého výrobního sektoru v září nic nezbrzdilo. Výroba klesala nejrychlejším tempem za poslední tři roky a poptávka na domácím trhu i v zahraničí zůstala slabá. Nákupy, zásoby i zaměstnanost se během sledovaného období snížily. Nárůst cen vstupů byl navíc nejvyšší od června roku 2011, uvedla Markit. Poprvé od poloviny roku 2009 došlo k poklesu výroby dva měsíce v řadě, tempo poklesu navíc zrychlilo na nejvyšší úroveň od července 2009.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKYPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.