Paní volatilita byla na dovolené

17.10.2012 | , Cyrrus
INVESTICE


Dnešní obchodování na akciových trzích by mohlo uspat i draka. Od rána se např. index DAX obchodoval v rozmezí +- 0,25 %, bez výraznějších výkyvů. Reakce na udržení investičního pásma španělského ratingu od Moody´s investory přiměla k držení akcií.

Ve 12:00 hod. přišla na trh první makrodata, ve kterých Německo snižuje odhad svého ekonomického růstu pro rok 2013 z 1,6 % na 1 %, pro letošní rok naopak zvyšuje odhad z 0,7 % na 0,8 %. Inflaci na rok 2013 stále předpokládá na 1,9 %. Odpoledne se zveřejnily další zprávy, tentokrát z US nemovitostního trhu. Započatá výstavba i stavební povolení vyšlo lepší oproti konsensu. Trhy zůstaly klidné a zřejmě vyčkávají na první informace ze summitu EU.

Dnešní zveřejněné výsledky firem PepsiCo (+ 0,32 %), Bank of America (+ 0,73 %) a Halliburton (- 1,37 %) se nijak výrazně neodchýlily od odhadů analytiků a reakce tak nebyly výrazné. Z pražské burzy dále posilovaly akcie ERSTE, které dosáhly krátkodobých maxim 479 CZK (+ 1,48 %).

I přesto, že hodně firem ve výsledcích potvrzuje své celoroční výhledy, je důležité nezapomínat na dění v politické sféře. Podle anonymního zdroje ze španělské vlády není Rajoy stále ještě rozhodnut, jestli požádá o bailout nebo ne. Nyní se investoři budou upínat právě na summit EU, příp. rozhodnutí o španělské záchraně. Je důležité mít na mysli, že trhy jsou na maximech a tituly je třeba vybírat obezřetně. Zprávy ze summitu EU můžou zvýšit touhu po prodeji akcií.

Články ze sekce: INVESTICE