NYSE láká ruské IPO. Chce je přetáhnout Londýnu

03.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Newyorská burza, provozovaná společností NYSE Euronext, zmírňuje pravidla pro kotaci. Doufá, že méně striktní přístup jí pomůže...

...získat několik ruských firem, které příští rok plánují primární úpis akcií. NYSE by tak začala konkurovat burze v Londýně, kde se dosud ruské IPO v drtivé většině odehrávaly. Podle ředitele NYSE pro mezinárodní kotace Alberta Ganyushina by nově schválená regulace, ulehčující menším firmám vstup na burzu a odstraňující část administrativních a dalších požadavků na zahraniční zájemce, mohla z New Yorku učinit atraktivnější destinaci pro získávání investičních prostředků od investorů. „Nepřekvapilo by mě, kdyby se v příštích 12 měsících uskutečnilo několik IPO v Moskvě a v New Yorku,“ prohlásil Ganyushin. Londýn se jako oblíbená destinace ruských společností usilujících o vstup na burzu připomenul minulý týden, kdy si zde burzovní premiéru odbyl operátor MegaFon, který získal v rámci primární nabídky svých akcií 1,7 mld. USD.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.