Záznam ČNB: Další uvolnění může příjít skrze devizové intervence

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Případné další uvolnění měnových podmínek, s kterými počítá současná prognóza České národní banky, může být provedeno...

...ovlivněním kurzu koruny, tedy intervencí na devizových trzích. Vyplynulo to z diskuze bankovní rady 19. prosince, uvádí dnes zveřejněný záznam.  Bankovní rada se na poslední měnovém jednání rozhodla jednomyslně ponechat úrokové sazby na rekordně nízkých úrovních. Základní úrokové sazba, od níž se odvíjí úročení komerčních úvěrů, tak zůstala na 0,05 procenta.  Podle záznamu rovněž nové údaje o HDP podle bankovní rady potvrzují, že ekonomika se nachází v recesi. "V diskuzi zaznělo, že růst HDP je ve srovnání s fundamenty české ekonomiky nižší a že důvodem slabšího růstu je nízký sentiment domácností a podniků plynoucí z nejistot doma i v zahraničí," uvádí záznam. Někteří členové bankovní uvedli, že zdrojem nejistot je vývoj v zahraničí, především v některých zemích Evropy.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.