Růst v čínském průmyslu nejrychlejší za rok a půl, akcie poprvé po třech letech letos zpevnily

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Tempo růstu čínského zpracovatelského sektoru v prosinci vystoupilo na nejvyšší úroveň za více než rok a půl a vývoj nových zakázek...

...naznačil v novém roce další zlepšování. Ukázaly to dnešní konečné výsledky průzkumu společnosti HSBC mezi nákupními manažery čínských průmyslových podniků.  Index aktivity zpracovatelského sektoru vzrostl na 51,5 bodu, nejvýše od května 2011. To bylo výrazně nad předběžnou úrovní 50,9 bodu a listopadovou hodnotou 50,5 bodu. Pokud se index nachází nad hranicí 50 bodů, ukazuje to na růst aktivity. Index HSBC se nad tuto hranici dostal v listopadu poprvé za více než rok. "Finální stabilizaci očekáváme v nadcházejících měsících, kdy se naplný výkon rozběhne stavebnictví a zlepší se nemovitostní trh," uvedl Qu Hongbin, hlavní ekonom pro Čínu v HSBC v Hongkongu. Index nových zakázek, který naznačuje budoucí vývoj v sektoru, vzrostl na 52,9 bodu, maximum od ledna 2011. Index produkce dosáhl maxima od loňského května.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.