Eurokomisař: Německo bude jádro využívat i po uzavření elektráren

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Energie z jádra bude v německé rozvodné síti i přes chystané uzavření všech nukleárních elektráren v Německu nejméně dalších 40 let....

...V rozhovoru pro dnešní vydání listu Rheinische Post to řekl eurokomisař pro energetiku Günther Oettinger. Vláda kancléřky Angely Merkelové loni v reakci na havárii v japonské atomové elektrárně Fukušima rozhodla o uzavření všech jaderných elektráren v zemi do roku 2022.  "Většina vlád vůbec nemyslí na to, že by je odpojila. Proto budeme mít za 40 let stále jadernou energii v německé sítí," uvedl Oettinger. V Evropě je zhruba 140 jaderných elektráren.  Nejstarší německé jaderné provozy byly utlumeny okamžitě po rozhodnutí vlády, zbývající budou postupně odstavovány od roku 2015. Berlín plánuje jádro nahradit větším využíváním elektráren na fosilní paliva a obnovitelných zdrojů energie.  Podle Oettingera se Německo v budoucnu k jaderným elektrárnám současného typu nevrátí, stavbu nových elektrárenských jaderných zařízení ale nevylučuje.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.