Dluhy českých domácností v listopadu stouply na 1,154 bilionu Kč, zahraniční dluh ve 3Q klesl

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Dluhy českých domácností u bank a finančních institucí se v listopadu meziměsíčně zvýšily o téměř 3,4 miliardy korun na 1,154 bilionu...

... korun. Meziročně byly vyšší o zhruba 45,6 miliardy korun, vyplývá z dnešních údajů České národní banky.  Zadluženost podniků v listopadu meziročně klesla o 425 milionů korun na 962 miliard korun. Meziměsíčně se zvýšila o 1,5 miliardy Kč.  Jednodenní vklady domácností u bank a finančních institucí klesly proti říjnu o necelé čtyři miliardy korun na 1,131 bilionu korun. Meziročně byly vyšší o 84 miliard korun.  Vklady domácností s výpovědní lhůtou, mezi které patří například termínované vklady, v listopadu meziročně klesly o 1,7 miliardy korun na zhruba 329 miliard korun. Meziměsíčně byly vyšší o 38 milionů korun.  Centrální banka poskytuje tuto statistiku každý měsíc v národním měnovém přehledu.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.