Wall Street v pátek propadla popáté v řadě poprvé od července; za týden -2 %; objemy ale zůstaly podprůměrné

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Americké trhy v pátek propadly již popáté v řadě, když investorům dochází trpělivost s americkými zákonodárci, kteří nejsou schopni...

...dohodnout se na kompromisním řešení fiskálního útesu. Index DJIA propadl o 1,2 %, S&P 500 ztratil 1,1 % a Nasdaq poklesl o 0,86 %. Pětidenní propad je u indexu S&P 500 nejdelší od září a u indexu DJIA dokonce nejdelší od července. Za celý týden indexy DJIA a S&P 500 odevzdaly bezmála 2 %, což je největší týdenní propad za poslední dva měsíce. Propad vedly akcie ze sektoru energií v čele s akciemi Valero Energy a Peabody Energy. V rámci DJIA ztrácely nejvíce akce Hewlett-Packard, kde regulační úřad oznámil začátek vyšetřování nedávné převzaté společnosti Autonomy. Vzhledem k vánočním svátkům byly objemy podle očekávání nízké, když se pohybovaly zhruba 30 % pod 30denním průměrem. Jednou z mála výjimek byly akcie Macy´s, které posílily o 0,8 %.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.