Japonsko vyplísnilo G-20 kvůli měnovým intervencím: Kážete vodu, pijete víno

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Snahy Japonska o oslabení měny s pomocí nákupů zahraničních dluhopisů budou pravděpodobně pokračovat, a to se zvýšenou intenzitou. Nově...

...zvolený kabinet premiéra Šinzó Abeho dal najevo, že kritika japonské měnové politiky ze strany obchodních partnerů je nemístná a pokrytecká. „Žádná země nemá právo nás poučovat,“ prohlásil ministr financí Taro Aso na páteční tiskové konferenci v Tokiu. Máslo na hlavě podle něj mají Spojené státy, které by měly přestat s umělým oslabováním dolaru prostřednictvím kvantitativního uvolňování. Aso také upozornil na to, že země skupiny G-20 se v roce 2009 zavázaly vyhnout se politice konkurenčního znehodnocování svých měn a že tento slib mnohé nedodržují. Japonský jen oslabil na rekordní úrovně vůči asijským měnám i americkému dolaru po zvolení předáka liberálně demokratické strany Šinza Abeho premiérem. Abe slíbil agresivní expanzi měnové politiky a masivní pumpování peněz do ekonomiky.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.