KIT digital odmítá pro Invigor vydat nové akcie. Ta hrozí právními kroky

31.12.2012 | , Patria.cz
INVESTICE


Technologická společnost KIT digital nehodlá vydávat nové akcie ve prospěch společnosti Invigor, s čímž počítala klauzule v červnové...

...dohodě, navázaná na pokles hodnoty akcií pod určitou mez a jak společnost oznámila na sklonku října, vyplývá z čerstvého regulatorního hlášení. KIT digital na konci října ve zprávě pro regulátora oznámila, že společnost Invigor Group Limited (dále Invigor), která vlastní 1.838.134 akcií, dostane právo na navýšení počtu držených akcií na 6.474.520 akcií, což by odpovídalo zhruba 10,5% podílu a to k 23. prosinci tohoto roku. Mělo jít o akcie nově vydané v rámci smlouvy z června letošního roku. Podmínka pro jejich vydání byla stanovena jako pokles vážené průměrné ceny akcií KIT digital pod 8,1 USD/akcie. KIT digital v čerstvém hlášení ale uvedla, že se necítí povinna tyto akcie vydat, protože podle ní nebyly řádně naplněny podmínky pro takové vydání akcií. Invigor vzala na vědomí, že KIT digital v její prospěch nemíní vydat další nové akcie.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.