Počet nových stavebních povolení v USA vrostl na 4 a půl letá maxima. Trh s bydlením se tak stává hnacím motorem největší ekonomiky světa. Meziroční měření od ledna 2012 do letošního ledna zaznamenalo 925 000 nových povolení, jde tak o nejrychlejší nárůst od června 2008. Data posílila očekávání, že americký trh s bydlením bude i letos oporou ekonomického růstu USA.
Ministerstvo obchodu také zveřejnilo, že počet nově zahájených staveb domů v lednu meziměsíčně klesl o 8,5 procenta na 890 000 jednotek (od ledna 2012 do ledna 2013). Pokles je způsoben hlavně nezájmem o bytové domy, u kterých bylo naměřeno snížení o 24,1 procenta. Nicméně výstavba domů, která tvoří téměř 2/3 z celkového objemu vzrostla o 0,8 procenta.
Loni se rezidenční výstavba ve Spojených státech poprvé od roku 2005 pozitivně podílela na tvorbě hrubého domácího produktu a předpokládá se, že letos poskytne ekonomice ještě větší podporu, jež by mohla pomoci kompenzovat zátěž očekávaných výdajových škrtů vlády.
Index výrobních cen (PPI) vzrostl v lednu poprvé za poslední 4 měsíce. Pokles cen pohonných hmot kompenzoval nárůst cen potravin. Ministerstvo práce oznámilo, že PPI vzrostlo meziměsíčně o 0,2 procenta. V meziročním srovnání se velkoobchodní ceny dočkaly 1,4 procentního růstu.
EUR/USD nedokázalo překonat rezistenci 1,342 a reagovalo na skrytou medvědí divergenci ze 4hodinového grafu. V posledních hodinách tak pokračuje intradenní výprodej, který by se mohl zastavit díky nově vytvořené skryté býčí divergenci na hodinovém grafu. Nejbližší rezistencí je klesající trendová čára a právě cena 1,342.