Budoucnost ekonomiky eurozóny je čím dál tím více rozpačitá. Německý předstihový ukazatel ZEW, který vyjadřuje výhled ekonomů pro německou ekonomiku na nejbližších 6 měsíců, přinesl v úterý horší výhled pro největší ekonomiku společné měnové unie. Inflaci má Evropa zatím pod kontrolou, a tak bude rozhodující, jak se k současné ekonomické situaci vyjádří šéf ECB – Mario Draghi. Ten bude v úterý odpoledne mluvit v evropském parlamentu. Rozhodující bude hlavně postoj ECB k současné hospodářské situaci v eurozóně a potenciální přizpůsobení měnové politiky banky, a to hlavně úrokových sazeb.
Hlavní událostí tohoto týdne je dvoudenní zasedání ministrů financí zemí G20, kteří budou hledat ideální vyvážení mezi fiskálními úsporami a ekonomickými stimulačními programy, na což mají zásadně odlišní pohled USA a Německo. Diskutovat se bude i o měnové politice Japonska, která začíná ležet v žaludku USA a Evropě. Po Japoncích požadují, aby předložili materiály, které prokážou, že země vycházejícího slunce plánuje obnovit svůj hospodářsky růst prostřednictvím jiných programů kromě měnového uvolňování. Tokio bude muset rovněž ostatní přesvědčit, že cílem oslabování jenu není zvýhodnit domácí exportéry před americkými nebo evropskými.
V USA je výsledková sezóna v plném proudu. Tento týden bude reportovat 70 společností z amerického akciového indexu SP 500. Nejdůležitější budou data z finančního sektoru. Z makroekonomických čísel nás zaujmou hlavně data z trhu bydlení a průmyslové aktivity.