Německý soukromý sektor se dnes propadl poprvé za posledních 5 měsíců. Největší ekonomice tak novu hrozí pokles ekonomické výkonnosti. Souhrnný index nákupních manažerů (PMI) za výrobu a služby, který mapuje dvě třetiny tamní ekonomiky, klesl na 48,8 bodu z předchozích 50,6 bodu. Jde o první pokles pod hranici 50 bodu od listopadu 2012 a výhledově by německá ekonomika mohla zpomalit. Výrobní PMI kleslo na 47,9 bodu z předchozích 49,0 a PMI ze sektoru služeb v dubnu klesl na 49,2 z březnových 50,9 bodů.
Druhá největší ekonomika eurozóny překvapivě zlepšila své výsledky, nicméně francouzská ekonomika stále zůstává v červených číslech. Index nákupních manažerů (PMI) ze sektoru výroby si v dubnu polepšil o 0,4 bodu na 44,4, což je zatím nejlepší výsledek v letošním roce. PMI index v sektoru služeb vzrostl v dubnu na 44,1 bodu z 41,3 bodu. Francie tak sice přinesla zlepšení, avšak dlouhodobě zůstává pod hodnotou 50, která dělí kontrakci od expanze a její ekonomika by měla tedy nadále zůstat v kontrakci.
Eurozóna si podle indexu PMI ze sektoru služeb podle dnešních dat neznatelně polepšila. Sektor služeb poskočil v dubnu na 46,6 bodu z minulých 46,4 bodu, nadále však zůstává pod hladinou 50 a výhledově zůstane v kontrakci. Výrobní index PMI eurozóny klesl o 0,3 bodu na 46,5 bodu. To se projevilo i na indexu nových objednávek, který klesl na 44,9 bodu z 45,3 bodu. Celkový PMI index za služby a výrobu zůstal nezměněn na 46,5 bodech.
Měnový index eura BOSSAEUR se v reakci na nepřesvědčivé výsledky indexů nákupních manažerů propadl k extrémně důležitému supportu 126,100, kde mu sekunduje klouzavý průměr 100. Z hlediska dalšího medvědího vývoje je překonání modře vyznačeného pásma zásadní a dá se očekávat, že se to trhu nepovede napoprvé.