Revoluce ve stavebním spoření: Chystají se další změny, Kalousek ustupuje od retrospektivy

25.04.2013 | , Patria.cz
INVESTICE


Stavební spoření čeká největší změna od jeho zavedení. Norma už je ve sněmovně, ale ještě než o ní poslanci začnou hlasovat, opět...

...ji změní. Původně vláda počítala s tím, že peníze ze spoření bude možné použít jen na bydlení či penzijní připojištění. To by se týkalo všech smluv. Nyní ale poslanci navrhují, aby toto omezení platilo jen na smlouvy uzavřené od roku 2014. Mnohým z nich se navíc nelíbí plán ministra financí Miroslava Kalouska, aby stavební spoření nabízely i běžné banky.  Proto ve stávající podobě zákon nemá nadějné vyhlídky na schválení. „Musí z něj vypadnout, že bude platit i na stávající smlouvy a že se stavební spoření rozdrobí mezi ostatní banky. Pozitivní je, že vláda podle všeho nebude lpět na zpětné platnosti,“ říká ekonomický expert sociální demokracie a předseda hospodářského výboru sněmovny Milan Urban.  Podobné výtky přicházejí i z úst nezařazených, a dokonce i vládních poslanců.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.